|Työhuone
« Takaisin seuran etusivulle

Karsinta tulokset

Tanhuvaaran Sprinttihiihdot 2.3.2019

Tanhuvaaran Sprinttihiihdot 2.3.2019

T U L O K S E T

© Savonlinnan Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: N10; M10; N08; M08; M12; N12; M16; M45; NYL; N16; M14; N14; MYL

N10 Naiset 10 vuotta. karsinta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Saksman             Savonlinnan Hiihtoseura      1.52,26
  2. Isla Mähönen             Rantasalmen Urheilijat       1.55,59      0.03,33
  3. Netta Paloheimo          Kerimäen Urheilijat          2.00,93      0.08,67
  4. Lotta Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      2.01,55      0.09,29
  5. Milla Pylkkänen          Savonlinnan Hiihtoseura      2.13,63      0.21,37

M10 Miehet 10 vuotta. karsinta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topi Turpeinen           Laukaan Urheilijat           2.08,80
  2. Jooa Kantanen            Juvan Urheilijat             2.15,86      0.07,06

N08 Naiset 8 vuotta. karsinta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eevi Saksman             Savonlinnan Hiihtoseura      2.03,39
  2. Lilli-Lotta Kaiponen     Savonlinnan Hiihtoseura      2.25,23      0.21,84

M08 Miehet 8 vuotta. karsinta 0.8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oliver Viitanen          Kerimäen Urheilijat          2.05,22
  2. Joni Pylkkänen           Savonlinnan Hiihtoseura      2.42,55      0.37,33
  3. Aleksi Ehrnrooth         Juvan Urheilijat             2.51,66      0.46,44

M12 Miehet 12 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikka Huuskonen         Rantasalmen Urheilijat       3.39,27
  2. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske          3.40,55      0.01,28
  3. Nuutti Seppänen          Sulkavan Urheilijat 41       3.45,25      0.05,98
  4. Alvi Justus Elmeri JankkoJoroisten Urheilijat         3.46,17      0.06,90
  5. Johannes Kääriö          Sulkavan Urheilijat 41       3.51,05      0.11,78
  6. Lenni Paloheimo          Kerimäen Urheilijat          4.03,68      0.24,41

N12 Naiset 12 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella-Sofia Kaiponen      Savonlinnan Hiihtoseura      3.19,15
  2. Siiri Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      3.26,12      0.06,97
  3. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske          3.34,38      0.15,23
  4. Silja Himanen            Juvan Urheilijat             3.37,30      0.18,15
  5. Sara Ehrnrooth           Juvan Urheilijat             3.41,71      0.22,56
  6. Peppi Seppänen           Kerimäen Urheilijat          3.54,73      0.35,58

M16 Miehet 16 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Turtiainen         Kerimäen Urheilijat          2.35,03
  2. Matti Mansikka           Liperin Hiihtoseura          2.44,59      0.09,56
  3. Juha Nyberg              Liperin Hiihtoseura          2.51,96      0.16,93
  4. Antti Seppänen           Sulkavan Urheilijat 41       3.06,77      0.31,74
  5. Joni Nyberg              Liperin Hiihtoseura          3.07,23      0.32,20

M45 Miehet 45 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teemu Himanen            Juvan Urheilijat             3.00,31

NYL Naiset. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kerttu Seppänen          Sulkavan Urheilijat 41       3.14,11

N16 Naiset 16 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilma Pylkkänen          Savonlinnan Hiihtoseura      3.06,55
  2. Venla Miettinen          Mikkelin Hiihtäjät           3.38,02      0.31,47

M14 Miehet 14 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Turtiainen          Kerimäen Urheilijat          3.04,63
  2. Ossi Mutikainen          Savonlinnan Hiihtoseura      3.29,44      0.24,81
  3. Janne Kalle Nyberg       Liperin Hiihtoseura          3.30,19      0.25,56
  4. William Welsby           Sotkamon Jymy                3.32,03      0.27,40
  5. Mikko Turpeinen          Laukaan Urheilijat           4.00,43      0.55,80

N14 Naiset 14 vuotta. karsinta 1.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oosa Kantanen            Juvan Urheilijat             3.25,48
  2. Ranja Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura     3.30,47      0.04,99
  3. Ella Repo                Simpeleen Urheilijat         4.06,07      0.40,59

MYL Miehet. karsinta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Repo                Simpeleen Urheilijat         3.49,34
  2. Erno Kantanen            Juvan Urheilijat             3.55,41      0.06,07